KUĞU DİL KURSU rehberliğinde

öğrencilerimiz için Avrupa standartlarında bir gelecek planlayalım.

Kuğu Dil Kursu, 8 yaşından itibaren tüm çocukların ve gençlerin katılabileceği , sadece öğrencilerin İngilizce ’de yaşadığı zorlukları çözmekle sınırlı kalmayan, onların okuldaki İngilizcelerini ilerletecek , başarılarını tetikleyecek, öğrencilere İngilizce ’yi sevdirerek gelecekleri için bu dili öğrenmelerinin ne kadar önemli olduğunun farkına vardıracak tüm programlara sahiptir.

 

Öğretmenlerimiz ;

 • Kuğu Dil Kursu öğretmenleri, bu programlar üzerinde uzmanlaşmış olup çocuklar ve gençlerle İngilizce öğretimi üzerine eğitim almışlardır.
 • Öğretmenlerimiz her bir öğrenciyi derse nasıl dahil edeceğini bilir ve her bir öğrenciyi İngilizce öğrenme aşamasında takip ederek onlara İngilizceyi sevdirir.
 • Öğretmenlerimiz her seviyeye uygun  eğitim vererek her bir seviyenin ihtiyaçlarını ve isteklerini doğru bir şekilde anlar.
 • Eğitim kadromuz, amacı öğrencilerini ekstra çalışmalar ve aktivitelerle gerekli tüm destekleri sağlayarak bir sonraki seviyeye en iyi şekilde taşımayı amaç edinmiş genç, dinamik ve tam donanımlı profesyonel öğretmenlerden oluşmaktadır.

Eğitim Tekniklerimiz ;

1)      Türk ve yabancı öğretmenlerimiz iş birliği içerisinde 8 yaşından itibaren eğitime başlayan öğrencilerimizin de bulunduğu tüm programlarımızda görsel ve işitsel imkanlarla donatılmış sınıflarda derslerin en etkili şekilde öğretilmesini sağlar. Derslerimiz;

 • Şarkılar
 • Oyunlar
 • Projeler
 • Rol yapma oyunları
 • Bilgi kartları
 • Quiz show 'ları
 • Videolar

        ile desteklenir.

2) Derslerimiz hafta içi ve hafta sonları yürütülür.

3) Derslerimiz haftada bir gün, öğrencilerimizin İngilizce seviyelerine göre ayda 20 yada 24 saattir.

4) Derslerimizde Pearson, Cambridge, Oxford gibi yayın evlerinin lisanslı kitapları kullanılmaktadır.

5) Ayrıca öğrencilerin dönem içerisinde en iyi şekilde ilerlemeleri için hikaye kitapları okutulur. Öğrenciler, hikaye kitaplarını okuduktan sonra hikaye kitapları ile ilgili quiz , sunum , proje hazırlama gibi aktiviteler yaparlar.

6) Her bir programın yabancı öğretmenler tarafından yürütülen konuşma ve dinleme gibi düzenli ayrık beceri dersleri mevcuttur.       

7) Her bir program quiz sınavları, münazaralar, paskalya, yeni yıl, süt günü kutlamaları, tiyatro oyun performansları, müzikaller, cadılar bayramı aktiviteleri , sinema saatleri ve benzeri program dışı aktiviteler içerir. Böylece öğrenciler hem eğlenip hem de dil ve kelime becerilerini doğal ortamlarda kullanarak geliştirmiş olurlar.

8) Sınıflarımız , her öğrencinin gereksinim ve dil öğrenme sürecine göre tasarlanır.

9) Öğrencilerimiz her yıl iki sınav , birçok quiz ve proje hazırlamaktan sorumludurlar. Bu sınav ve quiz sonuçları öğretmenler toplantısında veliler ile paylaşılır. Kurumumuz öğrencinin performansına göre sınıfını değiştirme hakkına sahiptir.

10) Veliler ayrıca çocukları ile ilgili bilgi almak için öğretmenlerimizin ofis saatleri dahilinde her zaman öğretmenlerimizle görüşebilirler.

11) Kütüphanemiz çeşitli sayıdaki materyali ve kaynağı ile tüm öğrencilerimizin kullanımına açık olup resmi tatiller haricinde sabah 9:30 dan aksam 18:00 a kadar kullanılabilir.

12) Her yıl aralık ayında uluslararası Cambridge English İngilizce değerlendirme sınavları yerleştirme sınavı uygulanır ve sınavda başarı gösteren öğrencilerle ikinci dönem ek bir sınav programı yürütülür.