(KET) Key English Test

Cambridge Üniversitesinin Avrupa dil çerçevesine göre A2 seviyesindeki  öğrenciler için hazırlamış olduğu KET ; bir öğrencinin günlük hayattaki temel okuma,yazma konuşma ve dinleme becerilerini kullanabildiğini gösterir.  Çoğunlukla YLE sınavlarını tamamlayan öğrencilerin İngilizcede bir adım daha yükselmek amacıyla aldıkları bir sınavdır. Ket seviyesine ulaşan öğrenciler aşağıdaki yetkinliklere sahiptir.

Temel ifadeler ve deyimleri anlayıp , kullanabilir,

Kendilerini tanıtıp , kendi kişisel ayrıntıları ile ilgili temel sorulara cevap verebilir,

Yavaş ve anlaşılır bir şekilde İngilizce konuşan kişileri anlayabilir,

Kısa ve basit notlar yazabilirler.

KET For Schools sizin şunları yapmanıza olanak sağlar:

Bir öğrencinin temel durumlarda İngilizce iletişim kurabildiğini kanıtlar.

KET For Schools öğrencilerin; temel yazılı İngilizceyi anlamalarına, benzer durumlarda iletişim kurabilmelerine, kısa notları ve temel konuşma yönergelerini anlamalarına yardımcı olur.

Öğrencilere kendileri için tasarlanmış bir donanım sunar . KET For Schools , Cambridge English Key sınavının okul öğrencilerinin ilgi ve deneyimlerine göre tasarlanmış bir versiyonudur. Cambridge English Key sınavı ile aynı seviyede olup tamamen aynı formatta bir sınavdır.

Cambridge English Key For Schools benzer konu ve durumlara dayanır bu yüzden

Öğrencilerin ilgilerine uygundur.

Öğrencilerin İngilizce öğrenme motivasyonlarını arttırır.

Dil becerilerinde daha ileriki seviye ve donanımlara erişmeleri için kendilerine güven duymalarını sağlar.

Herkes için adil olan yüksek kalitede olan bu sınava güvenin. Cambridge English Key For Schools saygı duyulan ve uluslar arası geçerliliği olan bir sınavdır.

Bir öğrencinin dil becerilerine karşı en güvenilir yansımayı sağlar.

Amerikan İngilizce ’ si , İngiliz İngilizce ’ si  vb. gibi İngilizce ’nin tüm çeşitlerini kapsar.

Tüm farklı milletten ve farklı dilbilimi temeline sahip öğrencilere karşı adil bir sınav olma niteliği taşır.

Kendi çeşidindeki en geniş araştırma alanı ile desteklenir.

Farklı gereksinimleri olan öğrenciler tarafından alınabilir.

Öğrencileriniz dünya çapında kabul gören sertifika sahibi olurlar. Cambridge English Key For Schools sınavını başarıyla tamamlayan öğrenciler , Cambridge English Key sınavını tamamlayan öğrencilerin aldığı Uluslar arası geçerliliği olan aynı sertifikayı alırlar.

Bir öğrenci Cambridge sertifikası aldığında dünyadaki en değerli İngilizce sertifikalarından birini ellerinde tutmuş olurlar. Bu başarı , gerçekten gurur duyulacak bir başarıdır.

Bu sertifikalar dünya çapında Üniversiteler, özel okullar, işverenler ve kamu kuruluşları tarafından kabul edilmektedir.

Öğrencilerin başarıya ulaşmaları için destek alın. Öğrencilerin sınava en iyi şekilde hazırlanmalarını desteklemek amacıyla çeşitli materyaller ve kaynaklar mevcuttur.

..............................................................................................................................................................................................................

(KET) The Key to Essential English 

Cambridge English Key for Schools, also known as Key English Test (KET) for Schools, shows that a student can use simple, everyday written and spoken English. Cambridge English Key for Schools is a basic level qualification.

Cambridge English Key for Schools is set at Level A2 of the Common European Framework of Reference for Languages (CEFR). Reaching this level means a student can: 

 • understand and use basic phrases and expressions
 • introduce themselves and answer basic questions about their personal details 
 • interact with English speakers who talk slowly and clearly 
 • write short, simple notes.

Cambridge English Key for Schools enables you to:

Prove a student can communicate at a basic level in English:Cambridge English Key for Schools is a basic level qualification that shows a student can use English to communicate in simple situations.

You can use it to help students: 

 • understand simple written English
 • communicate in familiar situations
 • understand short notices and simple spoken directions. 

Offer students a qualification specifically designed for them:Cambridge English Key for Schools is a version of Cambridge English Key that is particularly targeted at the interests and experiences of school children. It is at the same level as Cambridge English Key and follows exactly the same format. 
Cambridge English Key for Schools is based on familiar topics and situations so it: 

 • suits the interests of students
 • increases their motivation to learn English 
 • gives them confidence to use their language skills to move on to further qualifications.

Trust a high-quality test that is fair to everyone: Cambridge English Key for Schools is respected and accepted internationally. The exam: 

 • provides the most reliable reflection of a student’s language skills
 • covers all major varieties of English (e.g. British English, American English)
 • is designed to be fair to users of all nationalities and linguistic backgrounds
 • is supported by the largest research programme of its kind
 • can be taken by students with a range of special requirements

Offer your students globally accepted certificatesStudents who successfully take Cambridge English Key for Schools will receive the same internationally accepted certificate as candidates who take Cambridge English Key. 

Once a student has a Cambridge English certificate, they hold one of the most valuable English qualifications in the world. It’s an achievement to be really proud of. 

Our qualifications are accepted by colleges, universities, employersand governments around the world. 

Get lots of support to help students achieve success: There is a wide range of support products and materials available to help students prepare for their exam.